Як запобігти захворювання на туберкульоз та ВІЛ/СНІД навчали у Голій Пристані

Членами районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу районної державної адміністрації (Тараненко Інна Володимирівна, районного лікаря – фтизіатра, Михолат Світлани Миколаївни, президента БО Фонд громади м. Гола Пристань “Свята Ольга“) провели навчальний семінар ”Як запобігти захворювання на туберкульоз (ТБ) та протидія інфікування ВІЛ” для працівників Голопристанської поліції.

Повідомляє сайт Гола Пристань Сьогодні з посиланням на Голопристанську РДА.

Тараненко І.В. зупинилась на поширеності захворювання на туберкульоз в Україні та безпосередньо в Голопристанському районі, відмітила сумну статистику: щоденно в нашому суспільстві виявляють приблизно 82 нових випадки захворювання на туберкульоз і 30 хворих помирає.

Серед соціально – небезпечних інфекційних захворювань в Україні на першому плані зараз ТБ і ВІЛ/СНІД, поширення яких набуло епідемічного характеру і які настільки взаємопов’язані між собою, що їх називають епідеміями-двійниками. На 22.06.17 р. в районі перебуває на обліку 77 хворих на активний туберкульоз, із них вперше взято на облік протягом звітного періоду – 29. Розповсюдженість складає 127,2 на 100 тисяч населення. На даний період в районі з 29 хворих на туберкульоз з деструктивними формами виявлено 14 випадків – 48.3 % ( в 2016 році – 42,0% за півріччя). Однак, якщо на протидію ВІЛ/СНІДу відбулася певна мобілізація і консолідація зусиль влади і суспільства, то проблема реальної і наростаючої загрози ТБ все ще залишається не достатньо усвідомленою, що зумовлює неадекватність та неефективність заходів, які проводяться. Домінуючою залишається думка, що протидія ТБ є завданням лише спеціалізованої протитуберкульозної /фтизіатричної служби.

Насправді ТБ – це яскравий приклад захворювання, яке не може бути подолане зусиллями тільки самих медиків. Туберкульоз є проблемою насамперед соціальною, економічною, культурною, тому потребує об’єднання зусиль усіх і кожного, плідної співпраці на міжсекторальних засадах. Саме тому дана тема була піднята серед працівників правоохоронних органів задля покращення взаємодії на локальному рівні. Михолат С.М. привела практичні приклади проектної діяльності щодо програми « Зменшення шкоди ” направленої на профілактиці ВІЛ – інфекції серед ін’єкційних споживачів наркотиків та ті послуги які надаються в районі в межах проекту. Більше поінформувала про можливості доступу даної цільової групи до проходження експрес – тестування на ВІЛ та гепатит С. Спільно обговорили шляхи передачі ВІЛ та можливі шляхи уникнення ризиків ВІЛ – інфікування. Учасники семінару отримали інформаційні матеріали та кваліфіковані тематичні поради.

Світлана Михолат, секретар районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу РДА.

Джерело: Гола Пристань Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)