Визначені заходи для збереження лісів Херсонщини

15 березня під час засідання колегії на обговорення було винесено питання  щодо посилення охорони лісів області від пожеж у 2017 – 2020 роках, повідомляє сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Херсонську ОДА.

У зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування за бюджетною програмою  «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді» лісогосподарськими підприємствами області підготовка до пожежонебезпечного періоду 2017 року проводиться лише в частині оформлення технічної документації.

 «На сьогодні через загрозу знищення лісовими пожежами херсонського лісу необхідно, щоб кожен мешканець Херсонщини, кожна сільська, селищна та міська ради усвідомили масштаби проблеми збереження рукотворного херсонського лісу, який створений важкою працею не одного покоління наших пращурів», – зазначив у своєму виступі Віктор Тищенко, начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За рішенням членів колегії ОДА буде вжито ряд невідкладних заходів. Про це повідомив очільник області Андрій Гордєєв. «Ми не можемо дозволити знищувати рукотворний ліс Херсонщини задля фінансування лісогосподарських підприємств, тому ми будемо ініціювати звернення до Кабінету Міністрів України щодо виділення фінансування з державного бюджету, так як наші ліси не можуть мати статус ресурсних.  З першочергових заходів – Голопристанський і Олешківський райони мають створити резерв пально-мастильних матеріалів», – підсумував очільник області.

Для комплексного вирішення питання науковці з представниками Департаменту екології і природних ресурсів ОДА наразі розробляють проект Регіонального парку, який об’єднає землі лісового масиву Каховського, Олешківського та Голопристанського районів і дасть можливість залучити кошти з державного бюджету на його утримання.

Щодо питання незаконного випалювання очерету на території національного природного парку «Нижньодніпровський» Сергій Чорний, начальник Головного управління ДСНС України у Херсонській області зазначив, що питання повинно вирішуватись на рівні керівництва районів. Землекористувачі, які допускають випалювання сухої рослинності та стерні в природних екосистемах області мають притягуватись до адміністративної відповідальності.

Джерело: Херсон Сьогодні