Відділкова лікарня станції Херсон має фінансуватись із міського бюджету

Вкотре гостро постало питання фінансування Відділкової лікарні станції Херсон, коли сьогодні, 2 лютого, колектив лікарні та мешканці міста, які до неї прикріплені, вийшли на мітинг проти закриття закладу, і небезпідставно, адже на медичну субвенцію, яку отримав місцевий бюджет Херсона, Відділкова лікарня станції Херсон має таке ж право, як і інші заклади охорони здоров’я міста.

В структурних підрозділах облдержадміністрації  пояснили, яким чином обраховується медична субвенція та чому немає підстав для закриття лікарні.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, розмір медичної субвенції залежить від кількості населення кожного міста та району. Тобто, медична субвенція для міста Херсона обрахована включно із населенням, прикріпленим до Відділкової лікарні станції Херсон. Аналогічно обрахована і медична субвенція у місті Нова Каховка, де міський бюджет отримує медичну субвенцію з держбюджету з урахуванням пацієнтів лікарні у місті Таврійську.

Щоб роз’яснити, з якого бюджету – обласного чи міського, має здійснюватись фінансування закладу, Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації було надано відповідь Міністерства охорони здоров’я на лист облдержадміністрації, пов’язаний ще з минулорічними подіями, коли постали проблеми із фінансуванням закладу.

За наданою Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації інформацією, у 2015 році видатки на заклади охорони здоров’я залізничного транспорту було перекладено з державного бюджету на місцевий, і з 1 січня 2015 року вони повинні фінансуватися із місцевих бюджетів – шляхом медичної субвенції із державного бюджету – місцевим. Тоді, у лютому 2015 року, у відповіді Міністерства було зазначено: «Херсонська міська рада повинна забезпечити відповідне фінансове забезпечення державного закладу «Відділкова лікарня станції Херсон державного підприємства «Одеська залізниця», м. Херсон за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Як зазначили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, у 2016 році фінансування закладу має відбуватись коштом медичної субвенції з міського бюджету міста Херсона.

Прес служба ОДА