Вести бізнес на Тернопільщині стає комфортніше (ВІДЕО)

На Тернопільщині спостерігається певне «потепління» щодо умов ведення бізнесу. За ініціативи Голови Тернопільської ОДА Степана Барни вжито заходів щодо недопущення тиску на підприємців, які здійснюють свою діяльність у правовому полі. За січень-серпень 2016 року, у порівнянні з таким же періодом минулого року, вдвічі зменшилася кількість розпочатих кримінальних проваджень. Меншим став і «податковий тиск» – кількість розпочатих проваджень за ст. 212 ККУ зменшилася втричі.

Дохід від підприємницької діяльності на теренах Тернопільщини становить 30% від загальної суми бюджету області. На сьогодні в краї налічується 45 тисяч фізичних та 20 тисяч юридичних осіб-підприємців.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна наголошує на важливості того, щоб на території краю працювали потужні підприємства, адже це дозволяє забезпечити робочими місцями населення і наповнити бюджет. Тому збоку адміністрації завжди готові до діалогу та забезпечення спокійних умов ведення бізнесу. За його словами, є вдалі приклади роботи на Тернопільщині як підприємств з іноземними інвестиціями, так і з місцевими капіталовкладеннями.

 

«У Чорткові, наприклад, товариство з німецькими інвестиціями «СЕ Борднетце-Україна», яке засноване японською фірмою Sumitomo, купило приміщення колишнього заводу «Агромаш» і підписало угоду купівлі-продажу у березні, а вже у вересні розпочало стажування персоналу. Менше шести місяців – від розтрощених стін до тестового режиму виробництва – це, вважаю, успіх. Ми в Тернопільській області мінімізуємо бюрократичні перепони – і це працює», – зауважує Степан Барна, голова Тернопільської обласної адміністрації.

 

Водночас, як нещодавно стало відомо, одне із найбільш потужних агропідприємств Тернопільщини – «Тернопільська птахофабрика» відкриває нову лінію. Його потужність складає 10-12 млн яєць на місяць, продукція є конкуренто спроможною, адже відповідає стандартам якості. При цьому вдало освоюються ринки збуту – 60% продукції експортується в країни Сходу та Африки.

 

«Стратегія, якої я дотримуюсь – це дати можливість бізнесу відчути, що в Тернопільській області можна спокійно працювати. Ми готові йти на контакт і сприяти у всьому. Головне, щоб все було чесно. Думаю, в таких умовах виграють усі: і бізнес, якому буде комфортно; і люди, котрі матимуть стабільну роботу та гідні зарплати; і області – бо будуть сплачуватись податки й наповнюватись бюджет», – зазначає Степан Барна.