Вчені США потенційно знайшли ліки від раку

Американські дослідники заявили про винайдення потенційно революційної терапії для боротьби із раком та запобіганню його рецидивів.

Результати дослідження науковці представили на саміті Американської асоціації сприяння розвитку науки у Вашингтоні, пише сайт СТІНА з посиланням на The Іndependent.

Під час дослідження пацієнтам вводили генетично модифіковані імунні клітини, або так звані Т-лімфоцити.

Пацієнти з пізніх стадій раку крові, яким прогнозували, що вони проживуть не більше п’яти місяців, показали повну ремісію після 18 місяців подальших перевірок без будь-яких ознак повернення захворювання. Таких випадки зафіксували у 90% із 35 досліджуваних.
Також такий метод досліджували на 40 хворих із діагнозами неходжкінська лімфома та хронічний лімфоцитарний лейкоз. Більше 80% пацієнтів реагували на лікування. Близько половини з них теж досягли повної ремісії протягом 18 місяців.”Ми не виявили у них жодних ознак лейкемії, використовуючи дуже точні технології“, – зазначає один із керівників дослідження професор Стенлі Рідделл, уточнивши, що цим хворим не допомагали жодні традиційні методи лікування.Наразі фахівці закликали проявляти обережність до використання Т-лімфоцитної терапії, кажучи, що він не працює для всіх, і деякі пацієнти відчували токсичні побічні реакції і померли.

Вони уточнили, що будуть проводитися подальші дослідження, оскільки поліпшення, які демонстрували деякі пацієнти були безпрецедентними.