В Україні запускають електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів

Впровадження реєстру дозволяє державі уникнути необґрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень.

Міністерство охорони здоров’я запроваджує електронний реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії.

Про це повідомляє сайт БЕРЕГОВЫЕ НОВОСТИ з посиланням на сайт Сьогодні.

Згідно з повідомленням, завдяки впровадженню реєстру вдалося виявити низку порушень – зокрема, встановлено, що технічні недоліки тендера призводять до невиправданої різниці в ціні лікування одного пацієнта на рік.

У МОЗ зазначили, що, за офіційною статистикою, в Україні 220 тисяч інсулінозалежних пацієнтів, але на сьогодні в електронному реєстрі їх 174 тис.

Ці дані вказують на наявність близько 46 тисяч неіснуючих осіб, які включалися до обґрунтування обсягу коштів на закупівлю препаратів інсуліну за кошти державного бюджету.

За останні 8 місяців більшість областей перейшли на користування єдиним реєстром іпрацюють за процедурою реімбурсації. На сьогодні області, краще підготовлені до роботи через реєстр (Полтавська, Чернігівська, Вінницька), вже значно економлять на закупівлі препаратів інсуліну, йдеться в повідомленні.

Впровадження реєстру дозволяє державі уникнути необґрунтованих закупівель на десятки мільйонів гривень, відповідно, ця економія дозволить забезпечувати безперебійну поставку високоякісних препаратів інсуліну кожному пацієнту, зазначили в МОЗ.

Також в повідомленні зазначається, що уряд щорічно виділяє понад 600 млн грн субвенції на придбання препаратів інсуліну, що становить близько половини від потреби пацієнтів, тоді як інша частина покривається за рахунок місцевих бюджетів.

Закупівля препаратів інсуліну здійснювалась за тендерною процедурою структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської держадміністрацій. Однак тендерна процедура не забезпечує прозорості вибору препаратів інсуліну та їх кількості, підкреслили в МОЗ.

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НА САЙТІ UATOPINFO-ВСІ НОВИНИ УКРАЇНИ:

Brazzers Гoтoвит Пoрнoпaрoдию Нa “Игру Престoлoв”

Девушкa испoльзoвaлa Instagram, чтoбы пoкaзaть свoю неверoятную трaнсфoрмaцию

Знaменитые женщины с пышнoй и нaтурaльнoй грудью

Зaняв пoст президентa, Эммaнуэль Мaкрoн уже пoтрaтил 10 000 дoллaрoв нa мaкияж

Геoпoлитическaя реверсия: “нoвые 80-е”

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми