В Іванівці пройшов тиждень безпеки дорожнього руху

В травні поточного року в Іванівському районі пройшов тиждень безпеки дорожнього руху, який проводився за ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Кабінету Міністрів України та був спрямований на усвідомлення учасниками дорожнього руху, представниками державних органів, громадських організацій, ділових кіл, засобів масової інформації відповідальності за життя людей, попередження передчасних втрат населення.

Повідомляє сайт ІВАНІВКА СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Іванівської районної державної адміністрації.

Дорожньо-транспортний травматизм наносить людству шкоду, яку можна порівняти зі збитками від малярії і туберкульозу, разом взятих. Проте, якщо інфекційні хвороби залучають значну увагу політиків та засобів масової інформації, на їх рішення виділяються значні кошти, глобальна безпека на шляхах не отримує належної уваги суспільства.

Генеральна Асамблея ООН у 2010 році, усвідомлюючи величезні людські втрати в результаті дорожньо-транспортних пригод (ДТП), проголосила перше «Десятиріччя боротьби за безпеку на шляхах протягом 2011-2020 років», метою якого є зниження кількості випадків смертей та травмувань внаслідок ДТП в усьому світі. Країни за цей період мають позбутись п’яти головних факторів ризику, таких як невикористання ременів безпеки, дитячих утримуючих пристосувань, захисних шоломів, вживання алкоголю водіями транспортних засобів, перевищення швидкості та відсутність сучасної шляхової інфраструктури.

Особливу увагу належить приділити потребам найбільш уразливих груп учасників дорожнього руху. Декада боротьби за безпеку на шляхах протягом 2011-2020 років передбачає також заходи покращення екстреної травматологічної допомоги, оновлення стандартів безпеки шляхів і транспортних засобів, покращення управління рухом в цілому. На сьогодні завданням для країн світу стало зниження вдвоє до 2020 року випадків смерті і травм в результаті ДТП, як головної причини смерті людей у віці 15-29 років.

Транспортні пригоди тяжким тягарем лягають на економіку. Витрати країн у зв’язку з ДТП становлять близько 4% від їх валового національного продукту. Половина всіх випадків смерті в результаті ДТП в світі трапляються серед пішоходів, велосипедистів та мотоциклістів. Число смертей від ДТП складає 1,25 млн. осіб на рік – не міняється з 2007 року, незважаючи на глобальне зростання чисельності населення і рівня моторизації. Це свідчить про результативність здійснених останніми роками заходів поліпшення безпеки.

Джерело: ІВАНІВКА СЬОГОДНІ