У Херсоні залишився єдиний в Україні і останній радянський музей

У Херсонському краєзнавчому музеї досі існує експозиція з радянської епохи – Музей Олександра Суворова, повідомляє сайт Береговые новости з посиланням на Уніан.

“Маловідомим (навіть для більшості херсонців) залишається факт існування у їхньому місті унікального релікту радянської епохи. Попри гучну назву, це лише один відокремлений експозиційний зал обласного музею”, – зазначив у Facebook користувач Eusebius Talpa.

Зал будували наприкінці 1980-х років і жодного разу не змінювали. Починаючи з 1990-х його закрили для відвідування через неактуальність.

“Багато років тривають розмови про демонтаж залу, але він лишається музейною “таємною кімнатою”. Він є і готовий прийняти відвідувачів, але відвідувачів туди не пускають”, – зазначає у дописі автор.

Музей Олександра Суворова – чудовий зразок пізньої радянської пропаганди. Від дня проголошення незалежності України в усіх музеях країни, а серед них і в Херсонському краєзнавчому музеї, експозиції зазнавали змін. “Музей Суворова” лишився недоторканим.