У Херсоні відбулася виставка литовської художниці Беати Куркуль

На запрошення Азово-Чорноморського регіонального управління Херсонщину відвідала литовська художниця Беата Куркуль.

Як повідомляють “БЕРЕГОВЫЕ НОВОСТИ“, 06 липня, у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відбулося урочисте відкриття виставкового проекту литовської художниці «Україна. Кордон. АТО».

На відкриття завітали прикордонники, для яких творчість Беати дуже близька, волонтери, херсонці, керівники області та міста.

Беата Куркуль, мешкає у Києві і допомагає українській армії в якості волонтера. Її  творчість особлива. Свої графічні роботи вона створює за допомогою планшета і фотошопа. Беата Куркуль розповіла, що почала малювати захисників кордонів, виражаючи через картини свій протест, особисту позицію.

Картини пані Беати надзвичайно емоційні, тому що її надихали люди, які бачили війну на власні очі, бійці, які відчули гіркоту втрат, проявили стійкість в надлюдських умовах. Тож у кожній картині відчуваються не лише думки й почуття охоронців кордону, а й захоплення авторки їхньою стійкістю і людяністю. Прикордонники на нульовому рубежі чи в холодних окопах, на морських катерах чи в бліндажі, схилившись над пораненим товаришем, або тримаючи на руках дитину – кожен сюжет взятий з життя. І це життя людей, які захищають нас.

Раніше Беата жила у Литві, де працювала медиком. Після одруження переїхала з чоловіком в Київ. Пані Беата, не змігши стояти осторонь від подій в Україні, створила серію графічних картин на військову тему.

Художниця зізнається, що вона й не уявляла, що її роботи стануть підтримкою, натхненням для прикордонників: «Я не була в АТО, про те, що я розповідаю в картинах, засновано на відео, фотографіях, розповідях. Але, щоб зрозуміти, потрібно там бути, і герої моїх картин розповідають. Мої очі – це прикордонники, з якими я спілкуюсь».

Привітала литовську художницю перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова.

«Хтось віддає своє життя захищаючи землю, хтось пропускає цей біль в своїй творчості через себе і увічнює пам’ять героїв. Ваші роботи піднімають нашим військовим бойовий дух, загартовують почуття патріотизму під час виконання службових завдань і разом з тим вселяють віру», – наголосила Валентина Січова та подякувала Беаті Куркуль за чудову виставку.

СТАНЬТЕ ПЕРШИМ КОМЕНТАТОРМ

Your email address will not be published.


*