У Херсоні міськрада поспішно ліквідувала газету

На сесії міської ради Херсона, що відбулася 12 лютого, було проголосовано за звільнення головної редакторки газети «Херсонський вісник» Ірини Снігур. Таке рішення прийнято у зв`язку з ліквідацією комунального підприємства, яке випускає газету.

У коментарі НСЖУ Ірина Снігур підтвердила: міська влада дійсно вирішила ліквідувати підприємство, тож за кілька днів до нового року працівників було попереджено про звільнення.

– Це було зроблено до роздержавлення. Міський голова видав доручення, аби були підготовлені документи до ліквідації підприємства, відповідним службам міської ради було дано доручення подати документи в реєстраційну палату, – розповідає Ірина Снігур.

Очолює «Херсонський вісник» вона півтора року. Каже: конфліктів із засновниками не було, але зворотного зв`язку – також.

– Ми не писали те, що вигідно владі, не були піар-відділом для міського голови. Ми нормально і гідно робили свою роботу. Претензій щодо наповнення не могло бути, але постійно ішли розмови про те, що газету мають скоротити, перетворити на бюлетень, аби там були тільки офіційні матеріали міськради, – розповідає пані Ірина.

Тепер п`ятеро співробітників газети – без роботи.

Редактор каже: дивує те, що рішення про ліквідацію було прийнято поспішно. На сесії, де воно приймалося, через це навіть порушили регламент. Питання не було заслухано депутатами, не розглядалося на комісіях. Напрошується висновок, що спішили так, аби встигнути до набрання чинності Закону про роздержавлення.

– У нас були думки, що через приміщення нас закривають. Це дуже вигідне приміщення, в центрі, на першому поверсі. До речі, поруч з нами розташовується ще одне підприємство, то на нього також тиснуть.

Ірина Снігур розповідає: до того, як Верховна Рада ухвалила Закон про реформування, вона добивалася зустрічі з міським головою, аби узгодити плани на наступний рік.

– У мене була мета дізнатися, чи готувати фінансові документи на наступний рік. Він переадресував мене до свого заступника. Мене запевнили, що позиція міського голови така, що газета має існувати. А коли було прийнято закон, то газету поспіхом ліквідували.

У редакції діяв осередок Незалежної медіа-профспілки. Співробітникам пообіцяли, що НМПУ підготує позов до суду. Редактор же сподівається: оприлюднення інформації про ситуацію з газетою, можливо, застереже від подібних дій у інших регіонах.

Джерело: “НСЖУ”