У Херсоні колектори погрожують забирати борги силою

Пенсіонерка Галина Гололобова зачитує листа, якого отримала близько місяця тому. Відправник – юридичний фірма з київською адресою. Вимога – сплатити борг за квартплату перед херсонським комунальним підприємством «Таврійський». Сума – 387 гривень. У разі несплати – погрози увірватися до будинку і забрати гроші силою. Такі ж листи отримали її сусіди, пише сайт БЕРЕГОВЫЕ НОВОСТИ со ссылкой на ВТВ плюс.
7 років тому їхні будинки обслуговувало КП «Таврійський». Згодом люди утворили ОСББ. З того часу жодних проблем з боргами не було. Чому гроші вимагають саме зараз люди не розуміють.
Один з мешканців додає: за українськими законами, борг за квартирну плату можна стягувати впродовж трьох років. А минуло вже сім.
Разом з двома такими листами йдемо до керівництва комунального підприємства. Керівник звільнився вчора, замість нього обов’язки виконує головний інженер. Жінка пояснює – люди роками не платять за послуги, загальна сума заборгованості перед їхнім підприємством – близько 4 мільйонів гривень.
Із двох листів, які ми принесли, головний інженер підтверджує справжність одного. У ньому за несплату боргів київські колектори обіцяють притягнути боржників до суду. Звідки взявся другий лист з погрозами забрати гроші силою, керівниця не знає.
Намагаємося зв’язатися з відправниками листа. У листі вказана зворотна адреса та контактний телефон. Дзвонимо – але замість відповіді чуємо голос оператора.
Зміст листів щастя вивчають у юридичному відділі Херсонської міськради. Там уже виявили декілька порушень. По-перше, комунальники мали право стягнути борг впродовж 3 років, а не семи. По-друге, комунальники не мають права продавати борги споживачів юридичним особам.
Голова юридичного відділу міськради радить людям, які отримують такі листи не платити.
Самі ж мешканці багатоповерхівки у цій історії найбільші шкодують власні нерви. Для багатьох пенсіонерів такі подарунок – зайвий привід пити заспокійливе.