У Херсоні діяла схема тіньового обігу металобрухту на мільйони доларів

У Херсоні вилучили незаконно заготовлений металобрухт, який був підготовлений для подальшого експорту за кордон. Під час санкціонованого обшуку оперативники Управління захисту економіки та слідства поліції вилучили майже 15 тисяч тонн металу. Про це інформує департамент захисту економіки Нацполіції України, передаэ сайт Береговые новости з посиланням на “Антикор“.

За інформацією працівників Управління захисту економіки (УЗЕ) у Херсонській області ДЗЕ Нацполіції, метал скуповувався через незаконні приймальні пункти. У подальшому брухт завозився на територію порту за підробленими товарно-супровідними документами. Заготовлений брухт чорних металів експортувався за кордон.

Схему запровадили та використовували два суб’єкти господарювання Херсона.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 213 (Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) Кримінального кодексу України, поліцейські провели санкціоновані обшуки на території морського торговельного порту. Зокрема, майданчики, якими користувалися товариства, що здійснювали незаконні операції з металобрухтом.

Оперативники УЗЕ у Херсонській області та слідчі Херсонського відділу поліції вилучили близько 15 тисяч тонн брухту чорного металу. За попередніми підрахунками, вартість майна становить понад 2,8 млн дол. США.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 25,5 тисяч до 34 тисяч гривень або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до одного року.