Тисячі поляків взяли участь у марші на захист свободи

У Польщі відзначили 27 років з часу проведення перших частково вільних виборів маршем на захист свободи і демократії. Акцію підтримали три екс-президенти країни.

Учасники маршу у Варшаві, 4 червня 2016 року

Під гаслом “Всі – за свободу” у Польщі в суботу, 4 червня, тисячі поляків взяли участь у масових заходах, які були приурочені до 27-ї річниці перших частково вільних виборів у країні. У марші на захист свободи у Варшаві, за оцінками поліції, взяли участь 10 тисяч людей, повідомляє агентство dpa. Представники міської влади говорять про 50 тисяч учасників.

Демонстранти різко критикували політику консервативного уряду країни. Учасники маршу скандували: “Свобода! Рівність! Демократія!”, багато з них несли не лише польські національні, а й прапори ЄС.

Заходи організував “Комітет оборони демократії” – польський опозиційний рух, який виступає проти посилення влади уряду, сформованого партією “Право і справедливість”, та згортання громадянських собод у країні.

Екс-президенти Польщі закликали Європу до захисту демократії

Акції підтримали також три три колишні президенти Польщі – Лех Валенса, Александер Квасневський та Броніслав Коморовський. Вони також звернулися до народів Європи із закликом захистити демократичні цінності. “Ми спостерігаємо із занепокоєнням, як Європа сьогодні втрачає віру у власну мрію та силу”, – йдеться в опублікованому в суботу, 4 червня, листі.

Екс-президенти Польщі Броніслав Коморовський (ліворуч) та Александер Квасневський (праворуч) під час маршу

Екс-президенти звернули також увагу на зростання ксенофобії в суспільстві. “Там, де впали стіни, будуються нові. Популісти та політики-націоналісти грають на страху громадян, – йдеться у зверненні. – Захистимо наші цінності, наші країни та спільну Європу!”.

4 червня 1989 року в Польщі відбулися перші частково демократичні вибори, в яких представники очолюваної Валенсою “Солідарності” здобули всі місця, за які було реальне змагання. Решта крісел були закріплені за представниками правлячої партії.

Джерело: DW