Тернопільщина робить ставку на агро-інновації

В Тернопільській області набирає обертів інвестиційна діяльність в аграрній сфері. За останні півтора роки більш жваво почали вводитися в дію нові об’єкти, а це забезпечує створення додаткових робочих місць. Лише за минулий рік сільгосппідприємства краю освоїли майже мільярд гривень капітальних інвестицій, що на 44% більше ніж у 2014 році.

Прикметним є те, що показники галузі рослинництва дають позитивну динаміку, зросло виробництво соняшнику – на 78,1%, плодів та фруктів – на 7,6%, сої на 2,3 %. Водночас ріст показників врожайності, це не лише питання родючої землі, але в першу чергу вдалого агро-менеджменту.

Висока врожайність на Тернопільщині дозволяє широко реалізовувати продукцію. За даними департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА, у 2015 році було проведено 1.902 ярмарків та виїзних торгівель.

Стратегія розвитку АПК в Тернопільській області передбачає концентрацію інвестиційних ресурсів на пріоритетних напрямках, при цьому ставку роблять на ті культури та продукцію, які є затребуваними та конкурентоспроможними на ринку. Так, значно розширюються площі садів, активно впроваджуються високопродуктивні сорти та гібриди.

Про успіх Тернопільщини в агросекторі може свідчити вже те, що область не тільки вирощує продукцію, але й активно її перероблює – у 2015 році понад 80 млн грн. інвестовано саме в переробку. Введено в дію першу чергу переробного комплексу та фруктосховища ФГ «Гадз» в Бучацькому районі, відкрито філію ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна» з виготовлення змішаних мінеральних добрив в Кременецькому районі, введено в експлуатацію соєвий завод ТОВ «Рентком Тернопіль» потужністю 20 тис. тонн у Заліщицькому районі.

Використання Тернопільщиною у сільському господарстві інноваційних технологій дозволяє суттєво нарощувати обсяги консервного виробництва, зокрема фруктово-овочевих соків. За І-й квартал нинішнього року цей показник збільшився у 4,6 разів. У нинішньому році заплановано продовжити роботу в цьому напрямку. Очікується, що буде введено в дію фруктосховище ТОВ «Україна» (Підволочиський р-н) та ПП «Аркадія» (Гусятинський р-н), також продовжиться будівництво заводу з переробки сої, ПАП «Агропродсервіс» (Тернопільський р-н).

Прикладом вдалих інвестицій в агросектор на Тернопільщині є ПАП «Аркадія». Компанія «Ерідон», яка займається засобами захисту рослин, на даному підприємстві має свої демонстраційні поля. За словами Миколи Пилипіва, голови ради об’єднання сільськогосподарських підприємств Тернопільщини, це – постійно діюча лабораторія, в якій проходять випробування найновіші досягнення агротехнічної науки. На 4 тисячах га землі вдалося добитися хороших урожаїв пшениці, ячменю, ріпаку, кукурудзи і сої.

Нещодавно на базі «Аркадії» в рамках Дня поля відбувся семінар – мова йшла про збільшення продуктивності поля та зниження затрат на виробництво. На початку червня Всеукраїнський День поля та саду провело ТзОВ «Бучачагрохлібпром», куди з’їхалося майже 700 гостей з України та з-закордону. Підприємство має понад 500 га саду, організовано розсадник по вирощуванню саджанців яблуні, виробляти які планують до 1 мільйона саджанців щороку. Днями в області відбувся Форум аграрних інновацій «Нове зернятко» на базі ПАП «Агропродсервіс».

Тернопільські аграрії переконані, що передові технології можуть стимулювати економіку, але важливим є не впровадження їх «наосліп», а ґрунтовне вивчення та аналіз. Тож заходи з обміну досвідом в Тернопільській області досить розповсюджені й заслуговують на поширення в інших регіонах.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Как заработать на “лайках” в Instagram

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые ужасные эксперименты над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Знаменитости, имеющие изъяны тела

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

СТАНЬТЕ ПЕРШИМ КОМЕНТАТОРМ

Your email address will not be published.


*