Телефонні шахраї ошукали пенсіонерів на суму більше двох тисяч доларів

Дуже часто жертвами “телефонних” шахраїв стають громадяни похилого віку. Через надмірну довірливість вони віддають зловмисникам усі заощадження.

Телефонні шахраї розраховують на довірливих людей, які одразу ж виконують усі вимоги. Як правило, в організації телефонних махінацій беруть участь кілька зловмисників. Їх мета – змусити людину віддати гроші “добровільно”. Тобто, передати гроші таксисту або перевести кошти на вказаний рахунок.

Вчора до Херсонського відділу поліції звернувся 89-річний пенсіонер. Він повідомив, що вночі йому подзвонив невідомий чоловік та представився працівником поліції. Зловмисник сказав, що його син знаходиться у відділенні поліції за скоєння тяжкого кримінального правопорушення, а щоб уникнути відповідальності за нього потрібно заплатити гроші. Через годину до квартири довірливого пенсіонера підійшов чоловік та забрав 1400 доларів США. Потім виявилось, що з його сином все гаразд і ніяких правопорушень він не скоював.

Цієї ж ночі до правоохоронців звернулась 63-річна жінка з аналогічним повідомленням. Шахраї ошукали жінку на 700 доларів США.

По даним фактам відкриті кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».

Шановні громадяни, попередьте своїх родичів похилого віку та знайомих! Якщо вам телефонують, представляються працівниками поліції та вимагають гроші, одразу ж дзвоніть «102». Ні в якому разі не віддавайте і не перераховувайте свої заощадження. Не довіряйте незнайомим людям, не дайте можливості шахраям ошукати вас.

Відділ комунікації ГУНП

в Херсонській області