Профтехучилища мають фінансуватися з державного бюджету – Валентина Січова

27 січня, під час прямого ефіру першого заступника голови облдержадміністрації Валентини Січової на ХОДТРК «Скіфія», було піднято тему фінансування профтехучилищ, адже з 2016 року їх фінансування перекладено на місцеві бюджети.
Валентина Січова зазначила, що від облдержадміністрації було направлено ряд листів Міністру освіти і науки України, Голові Верховної Ради України, голові Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки, голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.
 Валентина Січова пояснила, що листи пишуться для того, щоб довести неможливість передати профтехучилища на місцеві бюджети та спільними зусиллями знайти вихід із ситуації: «По-перше, місцеві бюджети будуть скорочувати училища, а цього допустити не можна, тому що ці діти підуть на вулицю. По друге, це все ж таки всеукраїнська справа, фахівці готуються на всю Україну. Ми аргументуємо, що все таки має бути державне фінансування на професійно-технічні училища.» Вона також відзначила, що є тимчасовий вихід із ситуації: «Ми віднайшли в бюджеті можливість профінансувати навчальне півріччя, щоб діти могли закінчити навчальний рік. І маємо велику надію, що до нового навчального року вихід буде знайдено», – зазначила Валентина Січова.