Питання органічного землеробства підняли у Херсоні

Сьогодні, 7 липня, відбулась зустріч керівництва обласної державної адміністрації з представником компанії FiBL Switzerland Торальфом Ріхтером та незалежним експертом з питань органічного землеробства в Україні та експорту органічної продукції до ЄС та США Марією Махновець.

Повідомляє сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Херсонську ОДА

Така зустріч була організована, аби обговорити разом із представниками обласної влади Херсонщини питання органічного землеробства на глобальному рівні (факти, цифри та тенденції), розвиток цього напрямку саме в Україні та актуальні виклики в експорті продукції з України.

Розпочинаючи спілкування, заступник голови обласної державної адміністрації Євген Рищук зауважив, що у зв’язку із втратою ринку збуту в напрямку Криму, вирощування органічної продукції стало актуальним для Херсонської області, як потенційного імпортера, орієнтованого на ринки Європи, Азії та Африки.

В. о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій з цього приводу також зазначив:

«Херсонщина належить до одного з найбільш сприятливих регіонів України для розвитку високоінтенсивного овочівництва. Наші томати й кавуни вже давно стали брендом для всієї України. До того ж, триває процес винайдення надійних партнерів за кордоном і запровадження експансії товарів власного виробництва з позначкою «madeinKhersonregion».

Торальф Ріхтер звернув увагу, що саме через такий високий потенціал Херсонщині у сфері органічного землеробства на дійсно екологічно чистій землі, FiBL Switzerland, як найбільша у світі організація щодо питань органіки, зацікавлена у співпраці з аграріями Херсонської області.

«Україна є одним з найактивніших постачальників органічної сировини до країн Європи, де вони вже стають товарами для продажу, саме тому ми прагнемо налагодити міжнародну кооперацію. Крім того, одна з основних цілей співпраці – розвиток сільських територій», – пояснив Торальф Ріхтер.

Більш детально про експорт такої органічної продукції розповіла Марія Махновець і відразу зауважила, що в усьому світі країни поділяються на ті, що більше споживають і ті, що більше виробляють товари. Україна відноситься до другої категорії і, більш того, є одним з найбільших постачальників кормової продукції.

«Майже весь експорт України проходить через транспортні шляхи саме Херсонської області, адже тут зосереджена велика кількість трейдерів і є не тільки автомобільний, а й водний транспортний коридор», – звернула увагу Марія Махновець.

Вона також розповіла про особливості ринку збуту у світі й Україні та пояснила про всі етапи процесу імпортування товарів за кордон.

Керівники облдержадміністрації мали змогу особисто ознайомитися з представленими органічними товарами, які презентували гості.

Окрім того, гості запросили представників ОДА до участі Конференції, Ознайомчому турі та Круглому столі, який проходитиме у вересні цього року за участі регіональної влади та Херсонської Торгово-Промислової Палати.

Джерело: Херсон Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)