Найкращим для проживання містом є Відень, а Київ, Мінськ і Москва пасуть задніх

Згідно із рейтингом, складеним найбільшою у світі консалтинговою компанією Mercer, найкращим для проживання містом у світі визнано австрійський Відень. Найвище серед польських міст у цьому дослідженні знаходиться Варшава, яка посіла 79-у сходинку з 230-и можливих .

Автори рейтингу взяли до уваги соціальні та економічні чинники, що впливають на щоденне життя, а також якість сфери охорони здоров’я, освіти, доступність житла та стан навколишнього середовища.

За оцінкою авторів доповіді компанії Mercer, столицю Австрії як найкраще для життя місто у світі виокремлює, перш за все, міський транспорт та дешеве і комфортне для оренди житло. Цікаво, що апартаменти площею 100 м2 у центрі Відня можна винайняти за 800 євро на місяць. Середня зарплатня у столиці Австрії становить 3 тис. євро.

На другому місці у рейтингу найкращих для проживання міст знаходиться швейцарський Цюрих. У трійці переможців опинилося також новозеландське місто Окленд. У першій десятці є багато німецькомовних міст. Мюнхен – четвертий, на шостому місці – Дюссельдорф, а сьомим є Франкфурт-на-Майні.

Слід відзначити, що у першій десятці немає Нью-Йорка, який зайняв лиш 44 сходинку. Несподівано низьке місце посів Париж – 37 позиція, а також Лондон – він 39-ий.

Найкращу позицію серед польських міст показує Варшава. Столиця Польщі посіла 79-е місце. У першій сотні є також Вроцлав, який має 99-у сходинку.

Київ опинився аж на 176-ій позиції рейтингу. Гірше, ніж у столиці України, справи йдуть у Мінська, який зайняв 190-е місце. Варто теж відзначити, що Москва у доповіді має лиш 206-ий рядок.

В іншому рейтингу, який підготував американський місячник «Travel&Leisure», найкращим для життя містом у світі є Кіото.

Нагадаємо, що минулого року Варшава посіла 64-у сходинку у рейтингу найкращих міст для проживання.