Наставництво допоможе херсонським дітям-сиротам отримати шанс на нову щасливу долю

Самотнім може почуватися будь-який підліток, з будь-якої, навіть найблагополучнішої, сім’ї. Втім, якщо цей підліток сирота або позбавлений батьківського піклування, то його самотність стає всепоглинаючою, ключовою обставиною, яка вирішує його майбутнє. 7 років тому громадська організація “Одна надія” започаткувала наставництво – новий вид безоплатної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, насамперед підліткам.

Повідомляє сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Херсонську ОДА.

Сьогодні, 20 липня, зазначене питання обговорювалося в облдержадміністрації за «круглим столом», де було наголошено, що мета наставництва – підготувати дитину, позбавлену батьківської опіки, до самостійного життя. Адже діти в інтернатах не вміють готувати їжу, робити покупки, захищати свої права тощо. Допомогти їм у цьому може наставник, який має стає для дитини другом.

Керівник громадської організації «Одна надія» Тетяна Іордан розповіла присутнім, що стати наставником означає стати турботливим дорослим, другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати повних 18 років, бажання допомагати іншим, слухати, бути терплячим, і звісно любити дітей.

«На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації», – зазначила Тетяна Іордан та підкреслила, що як правило, для наставництва обирають дітей з 8 до 18 років, тому що у цьому віці вони краще розуміють, що наставник – це не майбутня мама чи опікун.

Присутній на заході заступник голови облдержадміністрації Олександр Адамчик підкреслив, що очільник області Андрій Гордєєв підтримує та схвалює реалізацію програми наставництва в області.

«Багато дітей-сиріт, які проживають в інтернатах, з різних причин не можуть бути всиновленими. У дітей старше п’яти років шанси знайти батьків різко знижуються. А бажаючих усиновити підлітка – одиниці. Це значно шкодить їх емоційному та душевному стану. Як результат, діти не підготовлені до самостійного життя, тому, більшість з них після виходу з інтернату ведуть асоціальний спосіб життя. Тому наставник є якраз тією рятівною соломинкою, що може посприяти виходу із зачарованого кола. Наставник може допомогти дитині виявити і розкрити свій потенціал, повірити в себе, захотіти змін і поступу. На мою думку на Херсонщини дуже багато добрих та чуйних людей, які із задоволенням візьмуться бути наставником», – прокоментував Олександр Адамчик.

Тож обговоривши нагальні питання в конструктивній бесіді за «круглим столом» між Уповноваженим Президента України з прав дитини, Херсонською облдержадміністрацією та громадською організацією «Одна надія» підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, що допоможе у подальшому проведенні навчання та налагоджені співпраці громадських та благодійних організацій з центрами соціальних служб.

Джерело: Херсон Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Как заработать на “лайках” в Instagram

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые ужасные эксперименты над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Знаменитости, имеющие изъяны тела

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

СТАНЬТЕ ПЕРШИМ КОМЕНТАТОРМ

Your email address will not be published.


*