На Тернопільщині руїни перетворили на надсучасний завод

Перебуваючи з робочим візитом на Тернопільщині, Президент України Петро Порошенко ознайомився з роботою одного із найпотужніших підприємств області – ТОВ «СЕ Борднетце-Україна». Разом із Президентом, участь у відкритті першої черги Чортківської філії даного підприємства взяв Голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Товариство з німецько-японськими інвестиціями «СЕ Борднетце-Україна» працює на теренах Тернопільщини з 2006 року і є постачальником систем до міжнародної автомобільної промисловості. Розширюючи свої потужності, компанія розглядала можливість будівництва нового підприємства у Чортківському районі. Як повідомив Голова Тернопільської ОДА Степан Барна, за результатами розгляду перспективних земельних ділянок керівниками було обрано територію з виробничим приміщенням ВАТ «Агромаш». 11 березня 2016 року керівництвом ТОВ «СЕ Борднетце Україна» та ВАТ «Агромаш» підписано відповідний договір купівлі.

«Ми є свідками того, як на руїнах буквально за кілька місяців з’явилося нове підприємство європейського зразка. Перебуваючи тут, ми бачимо, що жителі Тернопільщини мають можливість працювати у безпечних та комфортних умовах. А, головне, ці 400 жителів нашої області, які вже працюють на Чортківській філії «Борднетце», залишилися вдома зі своїми сім’ями, а не змушені шукати кращої долі на заробітках закордоном. Загалом в рамках реалізації даного інвестпроекту зможуть працевлаштуватися 2 тисячі наших краян. Підприємство пропонує конкурентну оплату праці і соціальний пакет – тому ми вітаємо таких інвесторів в нашій області й готові надавати їм всебічне сприяння», – зауважив Голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Він підкреслив, що сьогодні Тернопільщина займає 5 місце в Україні за темпами вироблення продукції промисловим комплексом. За словами очільника краю, у нинішньому році виробництво продукції галузі зросло майже на 8%, а обсяг її реалізації на 27,6% та склав 9,9 млрд грн.

«Наша стратегія – крок за кроком розвивати Тернопільщину і виводити її у лідери. Можливо не так швидко, як би хотілося, але цілком впевнено нам вдається рухатися до реальних змін в області. І дуже важливо, що ми маємо підтримку від Держави – адже цьогоріч ми реалізовуємо різних проектів на суму у майже 300 млн грн. Вагомим є те, що ми маємо партнерів і серед бізнесу – ось у цей проект, де ми зараз знаходимося, загалом буде вкладено 12 мільйонів євро інвестицій. І це засвідчує, що область рухається в правильному напрямку», – зазначив Степан Барна, перебуваючи на Чортківській філії ТОВ «СЕ Борднетце Україна».

Як підсумував Президент України Петро Порошенко, українці продовжують змінювати державу навіть у складних умовах.

«Замість того, щоб брати кредити, які треба повертати, потрібно залучати інвестиції, які створюють нові робочі місця, дають податки, нові технології. Відкриття цього виробництва є запорукою і ознакою успіху України», – сказав Президент.

Довідково.

На першому етапі реалізації інвестиційного проекту ТОВ «СЕ Борднетце Україна» в м.Чортків – впродовж 2016 року планується будівництво логістично-виробничої та адміністративно-побутових площ і створення 1000 нових робочих місць. У 2017 році заплановано завершення реалізації інвестиційного проекту, що дасть змогу збільшити чисельність нових робочих місць до 2000 одиниць. Станом на сьогодні, перший етап будівництва заводу, що включає в себе реконструкцію старих приміщень “Агромаш”, об’єднання їх в один виробничо-логістичний цех – на фінішній прямій. Проводяться підготовчі роботи до реалізації ІІ етапу інвестиційного проекту. Створено 500 нових робочих місць, працевлаштовано 400 осіб, які зараз проходять навчання та інструктаж роботи на підприємстві.