На Тернопільщині готуються до медичної еволюції

Масштабний прорив у наданні медичних послуг планують цього року зробити на Тернопільщині. У 2016-му адміністрація області має намір закінчити кілька важливих об’єктів: реконструкцію інфекційного відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги та радіологічного корпусу КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня», а також відкрити сучасний кардіо-центр.

До кінця серпня хочуть здати в експлуатацію інфекційне відділення Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги, яке ремонтують з листопада 2015 року. Хоч заклад і є комунальною власністю Тернополя, область допомагає в його реконструкції – 5 млн. грн було вділено з Фонду регіонального розвитку Тернопільської області, ще 4,5 млн грн доклало місто на умовах співфінансування.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна підкреслює, що даний об’єкт є одним із стратегічних. Це викликано тим, що це єдине місце в області, де надаються медичні послуги третинного рівня з лікування інфекційних захворювань. На базі відділення також працює кафедра Державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет  ім. І. Я. Горбачевського МОЗ України».

Хоч інфекційне відділення і функціонує вже понад півстоліття, за останні два десятка років ремонтні роботи тут не проводилися. На сьогодні реконструкція здійснюється відповідно до європейських вимог. Зокрема передбачений бокс з окремим входом для хворих з SARS, пташиним грипом, з грипом «Каліфорнія». Запланована реконструкція виконана на 85%. Наразі завершують ремонтні роботи фасаду, на першому поверсі, у підвальному приміщенні, відбувається тестування вентиляційної системи, повністю закінчено добудову сходової клітки включаючи монтування ліфта. На початок липня із загального кошторису освоєно близько 7 млн. грн.

Особливістю закладу буде те, що у ньому облаштують окремі палати-бокси для лікування як дорослих, так і дітей. За словами головного лікаря Ярослава Чайковського, інфекційне відділення розраховане на 60 ліжко-місць, але площа цілком дозволяє розмістити тут до 75-80 пацієнтів.

Водночас обласна адміністрація докладає максимум зусиль, щоб вже у цьому році на Тернопільщині відкрився повноцінний кардіологічний центр. Для цього виділено понад 20 млн грн. На придбання сучасного обладнання будуть спрямовані 14,5 млн грн. Стажування медиків, які працюватимуть у кардіохірургічному відділенні, відбудеться за сприяння білоруських колег на базі однієї із польських клінік серцевої хірургії.

Наразі, хворі змушені звертатися у лікувальні заклади Львова, Києва, Луцька. Хоча наукова та практична база Тернополя не поступається їм в якості. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна сподівається, що вже у цьому році в області зможуть зробити першу пересадку серцевого клапана, операції на відкритому серці, встановлення стентів тощо. Важливим є те, що відкриття сучасного кардіоцентру на Тернопільщині допоможе знизити невтішну статистику – згідно минулорічних показників 700 осіб з хворобами серця померли дорогою до місця діагностування.

Також в активній фазі перебувають роботи в КЗТОР «Тернопільська університетська лікарня». Тут проводять реконструкцію радіологічного корпусу з надбудовою для розміщення лабораторного комплексу та централізованої стерилізації. На об’єкті утеплено фасад, завершено роботи по покрівлі, проведено комунікації, резервне електропостачання, встановлено енергозберігаючі вікна, проводяться внутрішні штукатурні роботи. Будівельна готовність даного корпусу складає 61%, станом на червень місяць освоєно                24,3 млн. грн.

«Думаю, 2016 рік буде роком медичної еволюції на Тернопільщині – ми вийдемо на новий рівень у забезпечені умов лікування жителів нашої області», – підсумовує Степан Барна.

Нагадаємо, що в березні 2016 року в Тернопільській області відкритий після реконструкції Тернопільський обласний перинатальний центр «Мати і дитина», який розрахований на проведення понад 2,5-3 тисяч пологів на рік.

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

Как заработать на “лайках” в Instagram

Как снять головную боль за несколько минут?

Самые ужасные эксперименты над людьми

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так (ФОТО)

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Знаменитости, имеющие изъяны тела

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Дивні сексуальні практики – збочення чи природа?

Жінка застрягла у вікні, коли викидала свої фекалії під час побачення

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью (ФОТО)

СТАНЬТЕ ПЕРШИМ КОМЕНТАТОРМ

Your email address will not be published.


*