На Херсонщині вибори відбулися з найнижчою явкою і під наглядом людей в камуфляжі

Перші вибори в об’єднаних громадах в Херсонській області відбувалися з порушеннями

Явка на перших виборах в об’єднаних громадах в Херсонській області, що відбулися у неділю, 11 грудня, стало нижчою за всі регіони України, де цього дня також обирали місцевих депутатів і голів. За попередніми підрахунками. Вона становила – 36,05%, повідомляє портал ХЕРСОН СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Запоріжжя.

Спостерігачі зафіксували на виборчих дільницях на Херсонщині кілька порушень. Перші – ще до відкриття дільниць. Так уранці спостерігача ОПОРИ не пустили на ранкове засідання дільничної виборчої комісії №650555 у селі Хрестівка Чаплинського району. “Прорватися” на засідання спостерігачу не вдалося навіть з поліцією.

Ще більш кричущий випадок стався у Каланчаку. Тут на дільницях помітили людей у камуфляжі, що не мали жодних документів, які б підтвердили їх право знаходитися на виборчих дільницях. Люди виявилися представниками громадського формування “Ніхто крім нас”. “Охороняти громадський порядок” на дільницю їх запросила чинна голова РДА Ганна Загорулько, яка брала участь у виборах в якості кандидата на посаду селищного голови Каланчацької об’єднаної громади.

Перші вибори в об’єднаних громадах в Херсонській області відбувалися з порушеннями - фото 1

Після того, як спостерігачі зв’язалися з жінкою телефоном та повідомили про незаконність перебування представників громадського формування на дільницях, вона пообіцяли “прибрати” людей у камуфляжі впродовж години.

Порушення були виявлені і по закінченню голосування – під час підрахунку голосів. Так, все у тому ж Каланчаку члени ДВК намагалися заповнювати протокол олівцем, що є грубим порушенням. Після зауважень спостерігачів олівець відклали.

Нагадаємо, на Херсонщині перші вибори відбулися у чотирьох об’єднаних громадах. Обирали сільських голів і депутатів сільських рад Музиківська громада Білозерського району і Хрестівська – Чаплинського. Селищних голів і депутатів селищних рад обирали Каланчацька громада Каланчакського району і громада Асканія-Нова Чаплинського району. Окрім того, відбулися повторні голосування з виборів депутатів Самійлівської сільської ради Верхньорогачицького району Херсонської області.

Нагадаємо також, що загалом в Україні вибори 11 грудня, відбувалися у 41 територіальній громаді.