На Херсонщині спостерігач “проривався” на засідання дільничної комісії з поліцією

Перше порушення зафіксовано у Чаплинському районі Херсонської області, де відбуваються перші вибори в об’єднаній Хрестівській громаді

Спостерігача Громадянської мережі ОПОРА не пустили на ранкове засідання однієї з дільничних виборчих комісій у Чаплинському районі Херсонської області, де, 11 грудня, відбувалися перші вибори голови та депутатів об’єднаної Хрестівської територіальної громади.

Про це повідомляє сайт ХЕРСОН СЬОГОДНІ з посиланням на  Depo.Запоріжжя.

За повідомленням, о 7:20 спостерігач прибув на ранкове засідання ДВК №650555, що знаходиться за адресою с. Хрестівка, вул. Центральна, 39 у фойє сільського будинку культури. Проте голова комісії Віктор Зіневич Віктор Дмитрович (поданий від кандидата Вишневецька С. М.) не пустив спостерігача на засідання. Спостерігач викликав поліцію та написав заяву з цього приводу.

Разом з нарядом поліції спостерігач вдруге намагався потрапити на ранкове засідання ДВК, проте голова комісії знову їх не пустив. Спостерігач також склав скаргу на голову ДВК до Чаплинської районної комісії.

ОПОРА нагадує, що відповідно до п. 6 ч. 9 ст. 66 Закону України ” Про місцеві вибори” офіційний спостерігач від громадської організації має право бути присутнім на засіданнях дільничних виборчих комісій.

Нагадаємо, 11 грудня, в кількох областях України відбуваються вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в 41 об’єднаній тергромаді, утвореній в процесі децентралізації.