На Херсонщині придумали альтернативу малокомплектним школам

Херсонська область єдина в Україні, де не допустили закриття жодної школи, хоча у 2015 році постало питання про закриття навчальних закладів. Однак управління освіти і науки обласної державної адміністрації не погодило пропозиції щодо ліквідації 17 шкіл. Натомість схвалили перспективу реорганізації 42 загальноосвітніх навчальних закладів.

Однак величезну прірву, що існує між сільськими та міськими школами таки можна здолати. Наша область має в кого переймати успішний досвід. Адже цього року, на Тернопільщині відкрили школу яка зуміє вмістити 125 учнів, при тому маючи усі умови для отримання якісної освіти: сучасне обладнання, бібліотеку і комп’ютерний клас, щедро подарований Петром Порошенком.

Така реорганізація може стати хорошим прикладом і для Херсонської області. Малокомлектні школи однозначно потрібно закривати, адже вони несуть за собою не розумне використання бюджетних коштів. Та окрім цього, варто подумати про дітлахів які там навчаються, та вчителів які можуть втратити роботу. Тож хорошою альтернативою може стати відкриття нових, сучасних шкіл.