На Херсонщині активізується проведення земельних торгів

Одним з актуальних питань в області залишається мобілізація до бюджетів платежів від операцій із земельними ресурсами, інформує сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Херсонську ОДА.

Аналіз використання земель свідчить про те, що існують певні резерви та невикористані можливості надходжень до місцевих бюджетів від використання земельних ресурсів.

«Досить часто, суб’єкти господарювання використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, орендна плата за землю нараховується без застосування індексу інфляції, земельні ділянки знаходяться у безоплатному користуванні, а не передаються в оренду, не проводиться оновлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок та відповідно перерахунок розміру орендної плати», – розповів про основні причини відсутності надходження земельного податку Ігор Шапран, начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області.

За результатами сьогоднішньої колегії ОДА міським головам міст обласного значення було рекомендовано вжити дієвих заходів для активізації проведення земельних торгів з продажу земельних ділянок комунальної власності та прав оренди на них.

У підсумку розгляду питання заступник голови облдержадміністрації Євген Рищук звернув увагу керівництва районів на те, що до 15 червня  має бути закінчена інвентаризація земель та передано інформацію до Головного управління Держгеокадастру області.

«Необхідно вжити заходів аби землекористувачі у повному обсязі сплачували за землю, так як плата за землю, складовою якої є орендна плата основним з джерелами наповнення місцевих бюджетів», –  зазначив голова ОДА Андрій Гордєєв.

Джерело: Херсон Сьогодні

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро