Мінкульт стурбований закриттям Музею Лесі Українки у Криму

Міністерство культури вкрай стурбоване повідомленнями про те, що окупаційна влада Криму закрила для відвідувачів Музей Лесі Українки в Ялті, йдеться в заяві міністерства.

“Музей закрито під приводом необхідності проведення ремонту будинку в якому він розміщується, і в якому у 1897 році жила Леся Українка. Однак, як повідомляють ялтинські активісти, жодних робіт там не проводиться, а заявлений термін закриття музею – до кінця 2017 року.

Особливо ж цинічним виглядає той факт, що музей закрито у рік 145-ї річниці від дня народження української поетеси, коли її ім’я пошановується у всьому світі .

Очевидно, що справжніми намірами Кремля є повне припинення діяльності Музею, який був створений зусиллями української громади Криму у рік здобуття Україною Незалежності і який за ці роки став одним із головних осередків наукової та просвітницької роботи, спрямованої на популяризацію української культури та зміцнення національної ідентичності українців в Криму”, – заявляють у Міністерстві культури.

Міністерство культури розцінює дії так званої влади Криму як продовження агресивної політики Кремля щодо історії і культури українського народу. Воно ініціюватиме звернення до відповідних міжнародних організацій з метою тиску на Російську Федерацію для негайного відновлення роботи Музею Лесі Українки в Ялті та припинення репресивної політики Кремля щодо українців, української культури та історії на території тимчасово окупованого Криму.