«Козацький шлях» прямує через Херсонщину

Вчора, 2 липня, на набережну Херсону прибули 21 крейсерська яхта, які є учасниками «Всеукраїнського спортивно-патріотичного фестивалю «Козацький шлях». Фестиваль щорічно з 1992 року проводиться до Дня Конституції України, Дня Військово-Морських Сил України та вшанування воїнів і ветеранів Антитерористичної операції.

Повідомляє сайт Херсон Сьогодні з посиланням на Херсонську ОДА.

Організаторами фестивалю є «Міжнародна громадська організація «Українське козацтво» та її Січеславське крайове товариство Дніпропетровської області» спільно з яхтсменами України «Дніпровського міського крейсерського яхт-клубу».

Фестиваль проводиться за активної підтримки Дніпропетровської облдержорганізації, Кабінету Міністрів України та за сприянням Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Одеської обласних державних адміністрацій.

У рамках Фестивалю учасники відвідали визначні місця історії козацтва: Кам’янську Січ (історичну Батьківщину козацтва на Херсонщині), Нову Каховку і Тягинку, де було документально зафіксовано існування козацьких сил. Адже саме в Тягинці 525 років потому козацька річкова ескадра, яку збудував черкаський князь Богдан Глинський, в абордажному бою знищила турецький екіпаж галери і визволила українських невільників. З цієї нагоди офіційна нота-жалоба хана польському королю офіційно засвідчила народження українського козацтва і власного флоту.

Більш детально про умови проведення змагань розповів голова перегонового комітету регати «Козацький шлях» Михайло Чижик, він пояснив, що зважаючи на різні параметри яхт, змагання між суднами в режимі парусного фестивалю проводяться за чотирма групами: транспортні засоби до 7 метрів; довжиною 7-8 метрів, більше 8 метрів; туристичні яхти.

«В кожному етапі змагань є свій переможець, але в Одесі, куди ми дістанемося 5 липня, суддівська яхта «Джаного» визначить основного переможця всього змагання», – пояснив Михайло Чижик.

На зустріч регати завітав і в. о. першого заступника голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій, який привітав учасників фестивалю й зазначив:

«Недарма ця регата прямує саме через Херсонщину, адже на нашій козацькій землі писалася Конституція Пилипа Орлика, – документ що ідентифікує права й обов’язки українського народу. Ще раз вітаю всіх з Днем Конституції та Військово-Морських Сил України. Херсонщина – колиска кораблів і слід віддати шану військовим морякам, які мужньо захищають Україну на водних територіях держави».

Гості заходу привітали учасників регати й побажали вдалої дороги далі, до м. Одеси, попутного вітру й спокійних хвиль.

Джерело: Херсон Сьогодні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)