Херсонщина боїться децентралізації

Експерти Херсонського Офісу реформ здійснили робочу поїздку в першу на Херсонщині об’єднану територіальну громаду (ОТГ) в с. Кочубеївка, Високопільського району.

Було вирішено провести зустрічі з громадою села та поспілкуватися із керівником Кочубеївської ОТГ Іваном Дударем.

Директор Офісу реформ Юрій Горбенко та його експерти обговорили з головою територіальної громади про подальший розвиток ОТГ, створення центру надання адміністративних послуг та допомогли розробити на практиці перспективний план розвитку Кочубеївської громади на 2016-2017 роки.

Децентралізація влади – інформаційно місткий продукт, його треба вміти донести до людей, про це розказати в двох словах неможливо. Тому відсутність достатньої інформації призводить до того, що з’являються домисли, перекручування, чутки, що все закривають і скасовують. Зрозуміло, що місцевим корупціонерам, які замість наповнювати сільські бюджети платою за оренду землі отримують від орендарів власну вигоду, – об’єднання громад не цікаве. Навіть гірше: це означає припинення значних надходжень у родину.

Поки що на Херсонщині діє лише одна об’єднана громада, в перспективному плані – створення ще сорока.

До реформи:

Загальна кількість рад – 298, з них:

міських – 9
селищних – 30
сільських – 259
“Втерла носа” усім Тернопільщина, яка уже давно виконала перспективні плани. зараз В області нараховуються 26 ОТГ.

Наразі дві групи експертів з питань реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади цими днями працюють на Тернопільщині. Їх очолюють провідні експерти – Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства та Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій.