Херсонець продавав наркотики через Інтернет

Злочинну діяльність наркозалежного херсонця присікли працівники 8-го територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України, повідомляє сайт Береговые Новости з посиланням на відділ комунікації поліції в Херсонській області. Оперативники встановили, що процес розповсюдження наркотиків та їх оплати відбувався виключно через Інтернет.

Стратегія убезпечення від поліції була такою, що наркозбувальник та клієнт ніколи не бачили один одного «в обличчя», не знали справжніх імен та адрес проживання. Так звані угоди про купівлю певного виду наркотику між постачальником та покупцем складалися лише в мережі Інтернет під час переписки у соціальній мережі. Після того, як клієнт переводив гроші на мобільний телефон, йому надсилалася адреса «закладки» і він забирав наркотик без ризику бути упійманим. Зловмисник закладав канабіс та амфетамін у під’їздах, квіткових клумбах, біля недобудов та в інших місцях. З’ясувалося, що херсонець не лише розповсюджував наркоотруту, він сам виготовляв наркотичні речовини та пристрої для куріння коноплі. Для їх підпільного виробництва він замовляв необхідні реактиви та різні компоненти через Інтернет.

– Ми провели санкціонований обшук у квартирі херсонця та вилучили особливо небезпечні наркотики на суму близько 70 тисяч гривень. Всього вилучено 240 грамів канабісу, 130 грамів амфетаміну, які були готові до реалізації та розфасовані у пакетики типу Zip-Lock, – повідомив керівник відділу 8-го територіального управління Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Андрій Денисьєв. – Крім того, у чоловіка вилучено майже 700 патронів, які він зберігав у скляних банках, а також гранату Ф-1 з запалом.

Наразі працівники поліції відпрацьовують зв’язки наркозбувальника, встановлюють канали постачання наркотиків та боєприпасів. Тривають слідчі дії в межах кримінальних проваджень за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» та ч.1 ст.309 Кримінального кодексу України «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».